Wakeport. První velký vlek u Prahy.

Již 7 let se připravuje velký vlek v Brandýse nad Labem. Okolo vleku bylo mnoho záhad a tajemství. Teď se vše postupně dostává na veřejnost. Ještě aby ne, když majitelé plánují otevřít 2.července. A my netrpělivě čekáme, kdy se budeme moc svézt na 5-ti sloupém vleku nedaleko Prahy.

V areálu už nyní najdete postavené sloupy a Christian von Lencherfeld, tedy otec Nico von Lencherfelda (slavného jezdce ze stáje Liquid Force) a také zakladatel společnosti Sesitec, kterou dnes spoluvlastni s lidmi z Turn Cable Parku, zde staví vlek, který demontoval v Italském Trevisu. Christians jste v parku mohli vidět třeba tento týden.

Trochu jsme očekávali, že bude do Prahy převezen i překážkovém setup od Unit Parktech ( Mercedes mezi překážkami), ale majitel wakeport.cz Radek Zajíc, se rozhodl pro překažky z Ruska vyráběné pod názvem MakeWake a doplní je dalšími, které si vyrobili v parku sami.

Zveřejněné jsou i vizualizace areálu které jsou super. Asi nebudou úplně přesné protože mola úplně neodpovídají skutečným, která jsou již na vodě. Ty skutečná jsou o něco vyšší a bude na ně o něco obtížnější vylézt. Ale to je detail a my věříme, ze budovy na břehu budou více podle projektu. Zatím na místě nejsou, ale za 3 týdny by už měli plně fungovat. Tento týden bylo v plánu připojit do areálu elektricky přívod.

Areál je na krásném místě a je plný ryb, což znamená, že voda je čistá a to je super.

Zajímavé je spojení s Wakeparkem Merkur na moravských Pasohlávkách. Majitel Merkuru byl při demontáži a nakládání vleku v Trevisu a často se v Brandýse pohybuje a pomáhá při práci. Asi je to veřejné tajemství, které jsme teď asi odhalili ooooooops :DDDD. Podle všeho by měli tito 2 majitelé mít rozdělený provoz na sport a gastro. Přičemž sport bude pod taktovkou Merkuru. Takže můžeme počítat s podobným systémem a hlavně podobnými cenami. Vybaveni v půjčovna bude podobná jako Merkuru. Tedy desky budou stejné což je celkem škoda, protože to nejsou úplně wakeboardy. Vesty by měli byt stejné jako v Hradci.

2 malé vleky budou sloužit škole, která bude opět ve stylu Merkuru.

Vzhledem k tomu, že hlavní činnost Radka je Catering nejen u filmu můžeme očekávat velmi kvalitní gastronomii.

Za nás obrovský palec nahoru a nemůžeme se dočkat až se kola roztoči. Kluci paráda, jen tak dál 👏👏👏

A pozor nepleťte si Wakeport.cz s Německým Wakeport.de v Raunheim.

https://www.sesitec.com/

Wakeport.cz

Zdroj: wakeport sociální sítě, čtenáři, nedočkavý wejkaři a kolemjdoucí

vizualizace
takhle by mělo vypadat zázemí
vizualizace
realita
realita
už se staví
makewake
ruské překážky