WILDWAKESKI: Rozhovor se Steffenem

Steffen_Hp_klein_01Tentokrát se spolu podívejme do německého Schwandorfu, kde se nachází oblíbené středisko WildWakeSki. Rozhovor nám poskytl majitel areálu, Steffen Wild, několikanásobný mistr světa a Evropy ve vodním lyžování. Ve Schwandru můžete najít dva velké pětisloupé vleky a dva cvičné systémy 2.0, perfektní a příjemné různorodé překážky, a hlavně taky hrozně fajn lidi.

Od letošního roku se WildWakeSki oficiálně přidává do rodiny LiquidForce vleků, kterých je jen pár na světě.

Pojďme se tedy podívat, jak to ve Schwandorfu bude vypadat a co nás letos všechno čeká! Vlek už spouští svůj kolotoč příští víkend, konkrétně 19.3.2016, takže máme nejvyšší čas.

 

Ahoj Steffene, pojďme spolu projít nejžhavější témata letošní sezóny. Úplně na začátek nám prozraď, jak je to se zahrnutím tvého vleku do rodiny LiquidForce vleků. Je to pravda? Můžeme díky tomu očekávat nějaké změny?

Vždycky jsme u nás hrozně propagovali značku Liquid Force jako jednu z nejlepších ve světě wakeboardingu. Je to rovněž nejsilněji zastoupená značka i v našem shopu. Takže to byla pro nás jasná volba a jsme rádi, že můžeme s LF takto prohloubit spolupráci. LF si náš vlek vybrala, protože náš areál prostě nabízí hodně vysoký standart ve všech nabízených službách a jejich zastoupení. Pro jezdce to ale žádnou změnu neznamená.

Připravujete tedy pro nás něco nového na tuto sezónu? Ať se jedná o změny na vleku, stavbu nového vleku, nějaké překážky… Zajímá nás prostě všechno 🙂Pics_Anlage_2013_klein (5) [PR_Pics_1000]

Jedinou novinkou je změna výšky lana na Vleku 1. Pro letošek jsme ho zvedli o metr nahoru, takže bude pro jezdce mnohem jednodušší dostat se do vzduchu, když budou unavení ze sliderů a kickerů :). Doplnili jsme taky náš shop, takže máme teď zastoupení hlavně tří značek, konkrétně Liquid Force, Völkl a Goodboards.

Sezóna u vás začíná za týden a kousek. Můžeš nám sdělit nějaké informace o letošním setupu překážek?

Pokud vím, nečekají nás zatím žádné změny, takže překážky budou rozestavěny stejně jako loni. Samozřejmě v průběhu sezóny počítáme s přehozením některých překážek, aby byl vlek zase zajímavější pro více lidí. Děláme to takto pravidelně každý rok.

Můžeš nám prozradit jak je to letos s cenami jízdného? Díval jsem se na stránky a nikde jsem nenašel informaci o vícedenních permicích nebo sezónkách…

Pokud si nechcete koupit sezónku, nejlépe vás vyjde zakoupení 10×2 hodinová permice nebo 10xdenní permice. Obojí se dá i šérovat mezi kamarády. Tady posílám jednotlivé ceny:

Začátek permice  Mládežníci (-17 let) Dospěláci
od 20.03. *555,- € *755,- €
od 01.05. 495,- € 695,- €
od 01.06. 430,- € 595,- €
od 01.07. 370,- € 495,- €
od 01.08. 330,- € 435,- €
od 01.09. 220,- € 250,- €

*při zakoupení permice do 3. dubna 2016 platí EarlyBird sleva 30,- Euro.

 

Vícedenní permice Mládežníci (-17 let) Dospěláci
10 x 2 hodiny 180,- € 220,- €
10 x 4 hodiny 250,- € 300,- €
10 x celodenní 290,- € 340,-

wws_03_DSC04245_finalPro letošek zase plánujeme několik campů u vás, ale přece jen ne všem se podaří se jich zúčastnit. Organizujete vy nějaké lekce pro začátečníky?

Jasně, začátečníci jsou u nás vždycky velice vítáni. Jsme schopni učit v němčině, češtině, angličtině a francouzštině. Není ani potřeba si nijak rezervovat lekci. Na našich 2.0 systémech může začít kdokoliv kdykoliv a vždycky dostane od personálu základní lekce jak jezdit. Ručíme za úspěch!

Nemáte nějakou speciální začátečnickou permici, která by obsahovala třeba i zapůjčení veškerého vybavení?

Ano, máme přesně takovou. Je to speciální Beginners Daypass. Stojí 64 € (59 € pro děti) a  v ceně je denní jízdné, neopren, wakeboard a instruktáž.

Je možné si u vás pronajmout celý 2.0 system s obsluhou, která by mi pomohla v začátcích, ale taky třeba v natrénování nových triků?

Samozřejmě, ale je to limitováno pouze na rána a večery, abychom nebrzdili provoz. Jedna takováto hodina stojí 120 €.

Personál u vás na vleku je velice příjemný a strašně nápomocný. Kde ty lidi hledáš? Poskytuješ jim nějaký speciální trénink těchhle dovedností?

Máme personál vlastně z celé Evropy. Letos máme lidi z Dánska, Slovenska, Litvy, Rakouska, Nizozemí, USA a Francie. Poskytujeme jim speciálně sestavený trénink, aby zapadli do našeho konceptu, ale to nejdůležitější je najít vždycky ty správné a schopné lidi. Práce s našimi zákazníky a výuka jezdců pro ně musí být hlavně zábava!

Můžeme očekávat nějaké novinky v kuchyni?Pics_Anlage_2013_klein (6) [PR_Pics_1000]

Náš šéfkuchař Francois bude tento rok opět fungovat na 100% a jsem si jist, že má pro tento rok připraveno spoustu zajímavých nápadů. Samozřejmě očekáváme tento rok návrat našich kulinářských úspěchů v podobě domácích hamburgerů a cheeseburgerů, které měly obrovský úspěch u našich jezdců.

Spousta lidí nejen z ČR jezdí na zahraniční vleky většinou aspoň  na celé víkendy. Jak to letos bude s ubytováním na vleku, s možností spaní v autě apod.?

Stejně jako předchozí sezóny. U nás je možno zaparkovat obytná auta (rezervace místa je už možná online). Pro ostatní je obrovský kemp přímo na druhé straně jezera a několik ubytovacích kapacit v B&B okolo.

Moc dobře víme o závodu King of Lake (náš kámošák Kuba Poncar ho jednou i vyhrál). Jedná se o registrovaný závod nebo jen lokální akci? Může se na závod přihlásit kdokoliv, nebo je to určeno pouze pro majitele celosezónek? Už znáš termín pro letošní rok?

Letošní King of the Lake se pojede 17. září 201. Soutěž je připravena pro majitele celosezónních permanentek a každý rok zveme několik jezdců z vleků poblíž. Jedná se ovšem pouze o lokální soutěž, takže jejím hlavním cílem pro jezdce je prostě zábava.

Jezdci, kteří by se chtěli zúčastnit bez celosezónek se mohou ovšem taky přihlásit. Pokud bude pro ně prostor, určitě je zařadíme. Maximální kapacita závodu je však 40 jezdců.

wws_01_DSC03324_finalPřipravujete i nějaké jiné zajímavé akce pro tuhle sezónu?

Budeme mít zase různé testovací dny. Konkrétně 23. Dubna Liquid Force Test Day a pak 17. dubna Goodboards Test Day. Tady si všichni mohou vyzkoušet nové produkty zcela zdarma.

CablePark je vlastně takový živý, stále se vyvíjející organismus. Kde sbíráš nové nápady, podněty ke změnám a tak?

Přes zimu se snažím navštívit vždycky několik nových vleků po světě a nasbírat tam nějaké informace. Zároveň se snažíme být velice blízko jezdcům a poslouchat tak přímo od nich, jaké jsou nové trendy a co by si oni přáli.