Z obyčejných holek princeznami aneb Girlzzz day ve wakeparku

Linda-16.jpg

Sexy pózy střídaly roztomilé kukuče a „holky odvedle“ se měnily ve stylové raubířky i wamp divy. V chomutovském Wake parku si totiž 15.8. mohla děvčata zkusit nejen zajezdit na vleku, ale také stát se modelkou a nechat si vyfotit profi fotky přímo od vody. Na výsledky práce vizážistek a fotografky i na to, jak si děvčata užívala „Girlzzz day“ se můžete podívat sami.

 

Je něco málo po poledni, sluníčko pálí a většina těch, co v polovině srpna přijela do chomutovského Wake parku na „Girlzzz day“, se zatím jen tak líně povaluje po fatboyích nebo obědvá něco z grilu. Přesto, že akce právě vypukla, fotografka Bára zatím marně vyhlíží první dámu, která se půjde postavit do záplavy blesků a cvakotu spouště. I slečny, co se fotit přišly, se totiž raději láduj klobásami a pozorují vodní hladinu, než že by se odvážily být „tou první“, na které budou viset všechny pohledy.

A tak se prostě pije, jí a debatuje a já u každé další cigarety nezapomenu žasnout nad výdrží evidentně začínajícího wakeboardisty. Ten se prakticky pořád cachtá ve vodě, nebo se snaží sebe a své prkno z vody vytáhnout. Nakonec se pro mě stává i hrdinou celého dne, jelikož se nalokaný, vysílený a omlácený dokáže i po několika hodinách usmívat, nevzdávat to a ve vzteku něco nerozmlátit.

 

Před objektivem po hodince stále nikdo nestojí, a tak jsem okolnostmi nucena jít s kůží na trh já. Ačkoliv mám s modelingem společného asi tolik, co Halina Pawlowská s jízdou na wakeboardu, nechávám se nalíčit, vyčesat culíček a vyrážím na molo ukázat, co všechno se ve mně skrývá. Moc toho nebylo. Jelikož už deset let vypadám na čtrnáct, snažím se působit alespoň tak nějak dětsky uvolněně. To se evidentně příliš nedaří a popravdě bych se vůbec nedivila, kdyby se fotografka Bára Matušincová  po pěti minutách oběsila na šňůře od balonků, s nimiž křečovitě máchám. Ta mě ale trpělivě povzbuzuje a uklidňuje. „Teď buď sexy a udělej kočičí pohled,“ říká. Na všechny povely však nahazuji to jediné, co umím – pohled rozzářené čtrnáctileté lolitky.  

I když si Bára asi musela jít dát někam panáka, aby se ze spolupráce se mnou vzpamatovala, úkol byl splněn.  Najednou totiž vizážistky nestíhaly přicházející holky líčit ani česat a fotografku už jsem u občerstvení další tři hodiny nezahlédla. Nechat si udělat profesionální fotku přišly jak slečny, které do Chomutova jezdí za wakeboardingem tak ty, které snímky chtějí použít do modelingových začátků.

 „Já sem chodím jezdit, ale dnes mě teda přitáhlo focení. Je to tady pohodový a příjemný a ještě mi zbude vzpomínka,“ říká s úsměvem Míša Němcová. Naopak osmnáctiletá Pera Kubíková by fotky klidně použila na start své kariéry, stejně jako pár dalších účastnic „Girlzzz day“. „Jít sem rozhodně nebyl špatný nápad. Kamarádka chtěla, abych chodila na různé castingy, ale i když podle mě nemám moc šancí stát se modelkou, tak fotky se mi určitě hodí,“ vysvětluje Petra.

Krom parádních fotek si mohly všechny účastnice téhle pohodové akce u vody také půjčit wakeboardingové vybavení a zkusit si zajezdit na vleku. Většina z holek se ale oháněla zimou a já zase úrazem z longboardu. „Někdy bych si chtěla zkusit zajezdit, ale je bohužel zima, jinak se ale samozřejmě nebojím,“ svěřila se jedna ze sester Čermákových.  Koho ale zima a déšť rozhodně nezastavily, byli borci z „Break a leg, kteří se v nevětší průtrži proháněli po vodě jako králové deště a ještě po sobě zvládali házet balonky naplněné vodou.

 

„Modelky“  i přihlížející si nejvíc pochvalovali rodinnou a pohodovou atmosféru. Právě přítomní muži se areálem plížili jak mlsní kocouři a jeden z nich, asi pětašedesátiletý Don Juan, dokonce přišel pro kamaráda ulovit nevěstu. „Přišel jsem hledat pro kámoše princeznu. Úplně nevím, jak by měla vypadat, ale vím, co by měla umět – vařit, prát, uklízet. Takovou už doma já mám. Ani nemusí být bohatá, to on má strašně peněz. Ale bylo by hezký, kdyby uměla jezdit na tý vodě, to jo,“ popisoval své nároky muž, který se bál představit. Asi aby ho jeho princezna nevyhnala z království.

 

 Přestože dešťové přeháňky focení moc neulehčily, organizátoři byli připraveni na všechno, a tak počasí rozhodně neohrozilo ani náladu ani skvělé zážitky. No a jaký je konečný výsledek šikovných ručiček vizážistek a profesionálního počínání fotografky se můžete mrknout na vybraných snímcích níže.

                                                       

Autorka následujících fotografií: Bára Matušincová

                                                                

                                          Text: Lucie Drugdová