Závěr Světového poháru a 25. výročí WWA

492202010_640.jpg

Závěr sezóny 2014 Světovým pohárem se pro špičku světového wakeboardingu letos konal 3.10.-5.10.2014 v Mexiku v Puerto Cancun při příležitosti 25. výročí World Wakeboard Association.

Když roku 1989 založila banda nadšenců WWA (Světová wakeboardová asociace), aby se wakeboard dostal dostal do podvědomí širší veřejnosti a dosáhl oficiálního statusu, nikdo asi nečekal, kam tato organizace wakebording za čtvrt století posune. Nyní se může pochlubit nesčetně wakebordových závodů, které má pod svou hlavičkou a také 27 členskými zeměmi (což je mimochodem jenom o jeden stát méně než má EU), které s WWA spolupracují.

 

Kombinace oslavy 25. výročí a závěru Světového poháru zajistila, že se do Cancúnu sjela opravdová wakeboardová smetánka a oslava se nesla ve velkém stylu a luxusu. Závodníci bydleli v jenom z nejluxusnějších hotelů (jak můžete vidět na videu) a soutěžilo se o neuvěřitelných 40.000 amerických dolarů. 

b2ap3_thumbnail_photo-9.jpg

Jezdilo se za lodí od firmy Malibu boats a za “volantem” byl veterán wakeboardingu, profesionální jezdec a rozhodčí Brian Grub. 

Největším překvapením byl Japonec Shota Tezuka, který při double upu odjel heelside FS 1080 a stal se tak prvním jezdcem, který tento trik ustál. Ale ani to mu nepomohlo dostat se na stupně vítězů a na prvním místě se umístil Phil Soven, který si vítězstvím potvrdil první místo v žebříčku a stal se tak celkovým vítězem Světového wakeboardového poháru. Mužů se utkalo 19 a jeli se 4 heaty, žen bojovalo 9 ve třech heatech.

 

Výsledky:

Muži 

1) Phil Soven

2) Raph Derome

3) Rusty Malinoski

Ženy:

1) Dallas Friday

2) Meagan Ethell

3) Bec Gange

 

Video shrnující celou akci: