Závodit v zahraničí? Žádný problém…

Závodníci registrovaní v loňském roce v českých wakeboardových klubech vědí, že vyrazit na závody do zahraničí a poměřit si své síly nebylo až tak jednoduché… Nestačilo mít vybavení, natrénováno, zaplatit startovné a vyrazit. Bylo zapotřebí ještě ohlášení výjezdu na Český svaz vodního lyžování a wakeboardingu (ČSVLW), což vycházelo z tradic zaběhlých v lyžařském světě. 

Byla zde však snaha tuto překážku odstranit a docílit tak snadnějšího výjezdu ven na závody, kde by se každý mohl poměřit se zahraničními jezdci. Protože ruku na srdce – ten náš rybníček je dost malý a “všichni se tu známe”. V únoru 2017 bylo na Valné hromadě ČSVLW přijat nový pokyn upravující starty v zahraniční, který ve zkratce říká:

  • na mistrovské soutěže (ME, MS) je závodník nominován Svazem na základě výsledků dosažených v dané sezóně, na tyto soutěže odjíždí jako oficiální reprezentant ČR
  • na nemistrovské soutěže (jakékoli jiné soutěže v zahraniční) se nevyžaduje souhlas Svazu – závodník na ně může odjet dle svého uvážení, na této soutěži startuje pod svým jménem (zde však může platit výjimka – pokud takový souhlas vyžaduje organizátor závodu apod.)

Celé znění pokynu “Starty závodníků na zahraničních soutěžích” naleznete ZDE.

V případě nejasností nebo jakéhokoli dotazu také můžete kontaktovat Lindu Kölblovou na telefonním čísle +420 704 700 701 nebo emailu linda.kolblova@wakemag.net, která je Sportovním manažerem pro wakeboarding v rámci ČSVLW a ráda vám pomůže.